Złota dekada Polonii Piła

18.05.2024   Autor: Redakcja
659---40
5 medali Drużynowych Mistrzostw Polski, najwięcej punktów w historii klubu i 9 lat w kevlarze Polonii Piła. To dorobek Rafała Dobruckiego. Spotkanie z obecnym selekcjonerem reprezentacji Polski, otworzyło specjalną wystawę o złotych czasach pilskiego speedway’a. 

Pilska Polonia po awansie w 1994 r. do I ligi, czyli wtedy najwyższej klasy rozgrywkowej, bardzo szybko przebiła się do czołówki najlepszych klubów w Polsce. Od 1996 r. drużyna zdobyła 5 medali Drużynowych Mistrzostw Polski z rzędu. Bez wątpienia jednym z głównych aktorów tamtych wydarzeń był Rafał Dobrucki

- To wzbudza emocje, poświęciłem 9 lat klubowi. Wydaje mi się, że zrobiliśmy dobrą robotę przez te lata. Oglądam te zdjęcia i przy niektórych uśmiecham się bardziej, przy niektórych mniej, bo są tutaj mniej wesołe sytuacje, ale generalnie te fotografie dużo mi przypomniały - mówi obecny selekcjoner reprezentacji Polski.

Zarówno meczów, ale też i sytuacji w ogóle z żużlem nie związanych. 
- Troszkę się łezka w oku zakręciła. Wydaje się, jakby to było stosunkowo niedawno – na przykład to, o czym mówił Rafał, gdy ganialiśmy po Szklarskiej Porębie, gdzie jako zespół zakładaliśmy mu bandaże w rolkach, żeby mógł zapiąć buta. Pierwszy jego zjazd na nartach i "bam", w drzewo poszedł. Myśleliśmy, że odnowi się kontuzja, ale nic się nie stało i potem już równo chodził po stokach - opowiada Janusz Michaelis, były trener pilskiej Polonii.

Popularność Dobruckiego w Pile w latach 90-tych była ogromna. W tym okresie został nawet radnym Rady Miasta. Mimo to, sukcesy i sława zupełnie go nie zmieniły. 
 
- Dobrucki – wielka gwiazda, która nigdy nie uważała się za kogoś wyjątkowego, warto o tym powiedzieć, skromny facet. Dobrucki był dla mnie mimo wszystko bohaterem drugiego planu. Ale porozmawiać z nim osobiście, uścisnąć dłoń, to zawsze jest wyjątkowa sprawa. Obiektywnie mówiąc, to wraz z Hansem Nielsenem największa legenda Polonii Piła w historii tego sportu - twierdzi Wojciech Dróżdż, dziennikarz i prezenter żużlowy.

W sobotę od godziny 19 w Biurze Wystaw Artystycznych, Wojciech Dróżdż będzie oprowadzał po wystawie pokazującej najlepsze lata pilskiego żużla.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group