Nowa przewodnicząca sejmiku. Obrady przerwano do 10 maja

07.05.2024   Autor: Redakcja
839---

39 radnych województwa wielkopolskiego złożyło ślubowanie podczas inauguracyjnej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego VII kadencji, w tym siedmiu radnych z naszego regionu. Radni spośród własnego grona wybrali Tatianę Sokołowską na przewodniczącą sejmiku. Obrady przerwano do 10 maja. Wtedy radni zdecydują o wyborze zarządu województwa. 
 

Adam Bogrycewicz, Jacek Bogusławski, Marta Magda, Paweł Owsianny, Wiesław Ratajczak, Tomasz Wojtiuk oraz Michał Zieliński to siedmiu radnych z naszego regionu, którzy złożyli ślubowanie w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. To oni również wzięli udział w wyborze nowej przewodniczącej. 


Ta jest radną wojewódzką już czwartą kadencję. Rekomendując wybór Tatiany Sokołowskiej, marszałek Marek Woźniak podkreślił jej bogate doświadczenie w pracach sejmiku. Dotychczas przewodniczyła komisji ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz zdrowia i bezpieczeństwa. W komisjach rewizyjnej oraz sportu i turystyki była wiceprzewodniczącą. Jest delegatką do Związku Województw RP i Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Europy. – Samorząd jest w głębi mojego serca, nie wyobrażam sobie życia bez samorządu – podkreśla Tatiana Sokołowska.   
 

Na wniosek marszałka Marka Woźniaka, po wyborze przewodniczącej, nastąpiła przerwa w obradach do piątku 10 maja. Prace zostaną wznowione o godz. 10.00. Jak informuje marszałek – ma zostać wtedy przedstawiony pakiet personalnych propozycji do obsadzenia prezydium sejmiku i zarządu województwa wielkopolskiego.  


fot. UMWW

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group