Syriusze rozdane

26.03.2024   Autor: Artur Maras
1656---356
W sobotni wieczór w trakcie uroczystej gali, Beata Dudzińska przyznała coroczne nagrody osobom, firmom i instytucjom działających na rzecz Piły. Syriusze 2023 rozdano w sześciu kategoriach.

– Syriusz to najjaśniejsza gwiazda, która świeci własnym światłem, więc wyznacza pewne kierunki. Myślę, że dzisiaj na scenie mogliśmy znaleźć inspiracje. Jest to też taki drogowskaz dla nas wszystkich, rodzaj autorytetu – powiedziała Beata Dudzińska, pełniąca funkcję prezydenta Piły.

I tak w kategorii Działalność na Rzecz Lokalnej Społeczności Syriusz powędrował do Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Pile, za działania strażaków ochotników na rzecz mieszkańców. Osobowością poprzedniego roku okazał się Krzysztof Rauhut.

– Musiałem nauczyć się jakiś czas temu, że świata nie zbawisz, ale to nie oznacza, że można nic nie robić. Te drobne działania, które robimy to jest rzucenie pomysłu, inicjatywa, trochę czasu i trochę chęci i zaparcia. To też dziesiątki czy setki osób wokół, każdy wrzuca swój kamyczek i ta lawina pomocy idzie dalej już sama – podkreślił Krzysztof Rauhut, nagrodzony w kategorii Osobowość Roku.Wydarzeniem poprzedniego roku okazały się Fundusze Norweskie. Ponad 15 mln zł dotacji dla Piły przeznaczono na wiele działań i wydarzeń dla mieszkańców miasta. Statuetkę odebrali przedstawiciele urzędników z pilskiego ratusza oraz jednostek miejskich. W kategorii kultura kapituła doceniła działania artysty malarza Tomasza Perlicjana, który od lat organizuje w Pile m.in. Metafizyczną Noc Artystyczną.
– Każda nagroda z grodu, w którym mieszkam i z którego pochodzę cieszy najbardziej. Staram się już od  trzydziestu kilku lat robić coś dla tego miasta. Tworzyć tutaj pewną kulturalna społeczność, tzw. Pilski Interdyscyplinarny Kolektyw Artystyczny – mówił Tomasz Perlicjan, nagrodzony w kategorii Kultura.

W kategorii Biznes statuetkę otrzymała Kolorama. To pilska firma produkująca żaluzje wewnętrzne z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży. W kategorii Sport kapituła konkursu doceniła Xaviera Rzeszuta, utalentowanego zawodnika Sportów Walki Piła. Wicemistrza Europy juniorów oraz zdobywcę Pucharu Świata w Budapeszcie w Kickboxingu, w formule K1. Grand Prix otrzymał prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski Grzegorz Marciniak – za jego wkład w biznesowy rozwój miasta.

– Duże zaskoczenie i ogromne docenienie działań wielu osób, z którymi wspólnie coś robię, bo czuję się trochę takim księżycem, który odbija cudze światło, bo często jestem twarzą działań wielu, wielu ludzi – zaznaczył Grzegorz Marciniak, prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.

Na zakończenie wieczoru gościom zgromadzonym w Regionalnym Centrum Kultury zaśpiewał Sławomir Uniatowski z zespołem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group