Ambitne plany na zagospodarowanie budynku szkoły

11.02.2024   Autor: Kamil Kończewski
---

Mieszkania komunalne i przychodnia powstanie w budynku szkoły podstawowej przy ulicy Bydgoskiej w Krajence. Taki jest pomysł na zagospodarowanie pustej części budynku.  

Od dwóch lat w tym budynku nie ma już zajęć lekcyjnych. Budynek ma trzy kondygnacje. Zagospodarowany jest tylko parter. Tam swoją siedzibę mają warsztaty terapii zajęciowej i przedszkole dla starszych dzieci. Na parterze jest też kuchnia oraz stołówka. Reszta budynku świeci pustkami.  

 - MOPS można byłoby tam przenieść. Można byłoby posterunek policji. Jeden budynek mniej by był. Wszystko skomasować w jedno miejsce. Do dla starszych osób, którzy mogliby spędzić czas w ciągu dnia - mówią mieszkańcy Krajenki. 

Jest już pomysł na zagospodarowanie całego budynku. Warsztaty terapii zajęciowej zostałby w tym samym miejscu. Podobnie jak przedszkole. A co może powstać jeszcze przy ulicy Bydgoskiej? 

- Chcielibyśmy właśnie w wyniku tego niżu demograficznego, które następuje zaproponować naszym mieszkańcom, młodym ludziom, którzy chcą pozostać na terenie naszej gminy i tu pracować. Chcielibyśmy zaproponować tanie mieszkania komunalne - powiedział Stefan Kitela, burmistrz Krajenki 

Będzie ich dwadzieścia pięć. Poza tym w budynku swoje miejsce znajdzie przychodnia lekarska z gabinetami lekarzy rodzinnych i specjalistów.  Sala gimnastyczna przy szkole zostanie zmodernizowana i przystosowana do zajęć dla osób niepełnosprawnych. Swoje miejsce znajdą tu też koła gospodyń wiejskich. Wstępny koszt modernizacji tego budynku to dwa miliony złotych. Miasto zamierza starać się o dotację na ten cel.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group