Więcej pociągów z Piły do dużych miast

12.12.2023   Autor: Jakub Sierakowski
172---41
Więcej pociągów z Piły do Wrocławia i aż 20 do Poznania. PKP opublikowało nowy - zmieniony rozkład jazdy. Funkcjonuje on od niedzieli.   

- Został on przygotowany przez PLK we współpracy z przewoźnikami. W siatce połączeń uwzględniono możliwie najkorzystniejsze przejazdy pociągów przy kontynuacji prac na liniach kolejowych. Dzięki realizowanym inwestycjom z wykorzystaniem środków budżetowych i unijnych, podróżni skorzystają z nowych i zmodernizowanych stacji i przystanków. Będą także krótsze czasy przejazdów, a więc zwiększy się atrakcyjność oferty połączeń regionalnych i dalekobieżnych w skali całej Polski - mówi Radosław Śledzinski, rzecznik PKP. 
Z Piły już od dawna można dojechać bezpośrednio do największych miast w Polsce. Teraz zmiany dotyczą głównie częstotliwości połączeń. Wcześniej było tylko jeden bezpośredni kurs do Wrocławia. W nowym rozkładzie takich połączeń jest 5 dziennie. Z Piły są również trzy bezpośrednie pociągi do Warszawy, jeden do Gdańska, dwa do Krakowa i aż 20 do Poznania. Szczegółowy rozkład jest dostępny na TEJ stronie. Nie ma w nim na razie przystanku Piła Fabryczna, chociaż według zapewnień PKP, ma on zostać uruchomiony jeszcze w grudniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group