Budżet Obywatelski w Czarnkowie zrealizowany

29.11.2023   Autor: Mateusz Manthai/Wojciech Wysopal 
510---89
Aktywność fizyczna to temat przewodni zrealizowanego właśnie czarnkowskiego budżetu obywatelskiego za 2022 rok. Miejskie szkoły wzbogaciły się o plenerowy sprzęt do ćwiczeń i rekreacji. 
 
Na ten pomysł zagłosowało w ubiegłym roku blisko 400 osób. Teraz przyszedł czas na realizację. Przy szkołach i przedszkolach zamontowano rowery stacjonarne i specjalne ławki. Wszystko po to, by poprawić kondycję fizyczną uczniów czarnkowskich szkół.  

- Jest to ciekawe połączenie takiej nieświadomej aktywności fizycznej, ponieważ nikt się nie zastanawia, że usiądzie na rowerku, pokręci, mówiąc kolokwialnie, pedałami naładuje sobie przy okazji telefon - mówi Andrzej Tadla, burmistrz Czarnkowa. 
Przy przedszkolach natomiast zamontowano panele muzyczne do tworzenia własnych dźwięków. Dzieci będą mogły także pobawić się w ekologicznej kuchni i poobserwować świat przez peryskop.  

- Będzie to ich zachęcało do takiej aktywności fizycznej. Na pewno przyczyni się to do tego, aby tej otyłości tutaj było niej - twierdzi Bożena Zembik, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie. 

Te urządzenia umożliwią także prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu. Całkowita wartość inwestycji to blisko 100 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group