Grynberg w Pile. Będzie promował książkę „Jezus umarł w Polsce”

27.11.2023   Autor: Redakcja
907---190
Mikołaj Grynberg spotka się z czytelnikami w Pile. Pisarz będzie opowiadał o swojej najnowszej książce „Jezus umarł w Polsce”. To poruszający reportaż o pograniczu polsko-białoruskim, uchodźcach i emigrantach. 

Spotkanie z pisarzem już w najbliższy czwartek, 30 listopada o godz. 18.00 w bibliotece ANS w Pile przy ul. Podchorążych 10. Wstęp wolny. Rozmowę z Mikołajem Grynbergiem poprowadzi prof. Przemysław Czaplińki, historyk literatury XX i XXI wieku, eseista, tłumacz, krytyk literacki. 

O czym jest najnowsza książka Grynberga? Autor pojechał na Podlasie, by porozmawiać z ludźmi, którzy pomagają uchodźcom uwięzionym w pułapce na granicy polsko-białoruskiej. Rozmawiał także z tymi, których zadaniem jest udaremniać taką pomoc. Tak powstał jeden z najważniejszych reportaży ostatnich lat.

Mikołaj Grynberg  to artysta fotograf, pisarz i reporter. Z wykształcenia psycholog. Wydał albumy fotograficzne "Dużo kobiet" i "Auschwitz - co ja tu robię?". Jego zdjęcia są prezentowane niemal na całym świecie. Jest autorem kilku książek publicystycznych i z literatury faktu, m.in. "Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne", "Księga wyjścia", "Poufne", „Jezus umarł w Polsce". 
Spotkanie z pisarzem organizują: Biblioteka Główna ANS w Pile, Dom Księgarski JJL w Pile, Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa. 

- Wydarzenie w ramach działań Jelenie Czytają, podczas których próbujemy odnaleźć wspólny kod tożsamościowy i kulturowy, oraz przyrody i lasów okalających miejscowości północnej Wielkopolski. Inspiracją są książki z literatury pięknej i popularnonaukowej. Ważne i ważniejsze. Czytane wspólnie z twórcami; pisarzami, ilustratorami, tłumaczami, redaktorami, wydawcami – bez podziałów, bo książki, to przede wszystkim dobro, a nie towar - mówi Iwona Belter z Agencji Promocji Książek i Czytelnictwa. 

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

fot. Paweł Żak - Wydawnictwo Czarne 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group