Pięć OSP z regionu dostanie milion za frekwencję

24.11.2023   Autor: Redakcja
680---93
Bitwa na remizy rozstrzygnięta. To rządowa inicjatywa, która miała zachęcić wyborców do głosowania w miastach do 20 tys. mieszkańców. Te z najwyższą frekwencją otrzymają milion złotych na budowę, remont lub doposażenie remizy OSP.  
 
Z naszego regionu pięć miejscowości ma otrzymać dotację za wysoką frekwencję. Na liście beneficjentów znalazł się Margonin, który trzy lata temu za wysoką frekwencję w wyborach prezydenckich otrzymał nowy wóz strażackich. Tym razem do urn poszło tam ponad 76 proc. uprawnionych do głosowania i dlatego miasto dostanie pieniądze na remont remizy.  

Kolejny na liście jest Lubasz z frekwencją niemal 75 proc. Kaczory miały podobny wynik i też dostaną dotację na remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.  
Miasto Złotów miało ponad 70 proc. frekwencji i także załapało się na dotację. Tam strażacy ochotnicy nie mają jeszcze własnej remizy. Rzutem na taśmę po dotację sięgnie też gmina wiejska Wałcz. Tam do urn poszło 67 proc. uprawnionych.  

“Bitwa na remizy” miała zachęcać do udziału w głosowaniu w wyborach parlamentarnych. Organizatorami było Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Mobilizacja była duża, nie tylko wśród gmin do 20 tys. mieszkańców. Podczas październikowych wyborów pobito frekwencyjny rekord. Do urn poszło ponad 74 proc. wyborców.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group