W obiektywie: Pierzaste z Doliny Noteci

25.10.2023   Autor: Redakcja
695---484
Na wystawę pt. "Uchwycone – Pierzaste z Doliny Noteci" zaprasza galeria "Labirynt" Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Otwarcie jutro o 18. Wstęp wolny.

O autorze:

Jarosław Idaś, urodził się w Poznaniu, tam chodził do szkół, założył rodzinę, mieszkał ponad 40 lat. Od 20 lat żyje bliżej natury. Mieszka we wsi Bukowiec k. Czarnkowa. Ma las na wyciągnięcie ręki. Pierwszym aparatem była Smiena – prezent komunijny, od którego wszystko się zaczęło. Następny był Zenit kupiony w połowie lat 80. podczas codziennych zakupów tylko dlatego, że właśnie „rzucili towar" do fotooptyki.

Najpierw, jak wszyscy, Jarek robił zdjęcia dzieci, rodziny, ale już wtedy także przyrody. Zorganizował sobie ciemnię w łazience, co przy sześcioosobowej rodzinie nie było łatwe. Lata osiemdziesiąte, to dla niego era fotografii czarno-białej i slajdów. Lata dziewięćdziesiąte, to czas kamery. Jednak gdy rodzina nasyciła się filmami z wakacji, fotografia wróciła do łask – najpierw analogowa, a później cyfrowa. Przygoda z fotografowaniem rozwinęła się po zmianie stylu życia i zamieszkaniu bliżej natury, a wręcz pośrodku niej. Efektem tego jest obecna wystawa.
Już jutro o 18.00 otwarcie wystawy w Galerii Labirynt Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej L-W w Pile, ul. Sikorskiego 33. Zdjęcia będzie można oglądać do 27 listopada br., po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem tel. (67) 351 68 74 i 506 081 469. Wstęp wolny.

Zdjęcia: Jarosław Idaś/organizatorzy

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group