Wymienią nawierzchnię na boisku przy Okrzei

24.09.2023   Autor: Jakub Sierakowski
---

Boisko na Okrzei w Pile do zmiany. Władze powiatu planują wymianę murawy na sztuczną. Ma to związek z dużym wyeksploatowaniem obiektu  

- Trawa naturalna, która tam rośnie, niestety nie ma odpowiednich własności, żeby odradzać się wystarczająco szybko. Dlatego stanęliśmy przed dylematem. O ile na początku z boiska korzystało tygodniowo 100 osób, to boisko spełniało swoją funkcję. Tak teraz jest to 500 osób. I mamy dylemat – albo 400 osobom odmówimy, albo podejmiemy działania jako powiat, dzięki którym będziemy mogli obsłużyć wszystkich - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

I dlatego władze powiatu zdecydowały się na realizacje inwestycji. Urzędnicy złożyli już wniosek o dofinansowanie z Polskiego Ładu, który opiewa na kilka milionów złotych. Oprócz tego, że murawa będzie bardziej wytrzymała, to i bardziej ekologiczna, bo nie wymaga podlewania. 

Kolejne boisko ma powstać również na osiedlu Górnym, za halą przy ul. Żeromskiego, w miejscu obecnego boiska oraz kortów tenisowych. Na tę inwestycję miasto ma dostać 2,5 mln złotych, również z Polskiego Ładu. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group