Hala sportowa zamiast dawnej salki

24.09.2023   Autor: Mateusz Manthai
---740

Szkoła podstawowa numer 3 w Trzciance będzie miała własną halę sportową. Trwa budowa nowoczesnego budynku. Do tej pory uczniowie ćwiczyli w prowizorycznej salce gimnastycznej.  

Do trzcianeckiej “trójki” uczęszcza ponad półtora tysiąca uczniów. Sama szkoła jest bardzo nowoczesna, ale wciąż brakowało hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Podczas niepogody i zimą dzieci ćwiczyły w sali udostępnionej przez miasto lub w małej salce gimnastycznej przy szkole.  

- Mieliśmy jedną małą salę, która miała być przeznaczona dla klas 1-3, a duża sala miała być wybudowana, gdy budowano szkoły, ale niestety na dużą halę zabrakło już pieniędzy. Czekamy na nią, jak pani dyrektor powiedziała, 48 lat. W koncu się doczekaliśmy. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi - mówi Mirosław Szatkowski, nauczyciel wychowania fizycznego w SP3 w Trzciance.

Nowa hala będzie czterokrotnie większa od dotychczasowej salki. Znajdzie się tam miejsce na główną salę, a także sanitariaty, 6 szatni i magazyn sprzętu. Dzieci będą mogły grać w siatkówkę, piłkę ręczną, nożną i tenisa.  

- Mamy też dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, które trenują badmintona, trenują boccię i też będą mieli możliwość na tej sali ćwiczyć - mówi Anna Wyrzykowska, dyrektor SP 3 w Trzciance.

Budowa hali przy “trójce” to największa inwestycja sportowa w historii gminy. Koszt inwestycji to ponad 9 milionów złotych. 85 proc. kosztów pochodzi z rządowego dofinansowania. Hala sportowa będzie gotowa w przyszłym roku.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group