Rządowe dotacje na drogi w regionie

15.09.2023   Autor: Redakcja
916---328
Rządowe pieniądze na remonty i budowę dróg. W Złotowie wojewoda wielkopolski podpisał dziś umowy z samorządowcami na finansowanie modernizacji lokalnych dróg i ulic.   
 
- Wiele samorządów, dzisiaj tu obecnych, ale także w całej Wielkopolsce i Polsce z tych funduszy skorzystało - przekonuje Ryszard Goławski, starosta złotowski. 

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to program, który powstał w 2016 roku. W ciągu ostatnich 4 lat do Wielkopolski na remonty lokalnych tras trafiło blisko półtora miliarda złotych.  

- Widzę, że te realizacje, których państwo dokonaliście, dzięki temu dofinansowaniu i dzięki własnym środkom, one są wysokiej jakości i są oczekiwane społecznie - mówi Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski. 

Największe dofinansowanie - półtora miliona złotych trafiło do powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Budowlańcy mają zmodernizować drogę powiatową z Prusinowa do Jędrzejewa.  

- Ta droga istnieje, tylko jest w stanie tragicznym. Przeprowadzenie generalnego remontu tej drogi znakomicie poprawi komfort jazdy, nie tylko mieszkańcom Prusinowa i Jędrzejewa, ale każdemu, kto przyjeżdża - twierdzi Feliks Łaszcz, starosta czarnkowsko-trzcianecki. 
Remont przejdą także drogi gminne w Sarbii i Piłce. Blisko 350 tysięcy złotych dostał powiat złotowski. Tam modernizację przejdą dwie drogi powiatowe – z Lipki do Małego Buczka i z Zakrzewa do Prochów. 150 tysięcy złotych trafiło natomiast do gminy Tarnówka na przebudowę ulicy Pocztowej.  

- Jest to 600 metrów drogi, prawie 4 metry szerokości. Droga bardzo ważna, prowadząca do poczty. Przebiega koło małej tzw. małej szkoły oraz placu zabaw, terenu rekreacyjnego - tłumaczy Jacek Mościcki, wójt gminy Tarnówka. 

Swoje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dostały także samorządy z Okonka, Zakrzewa i Ryczywołu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group