Najniebezpieczniejsze skrzyżowanie w regionie zmienia się w rondo

14.09.2023   Autor: Mateusz Manthai
---201
Rozpoczęły się prace budowlane na jednym z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w powiecie chodzieskim. W centrum Budzynia ma powstać funkcjonalne rondo. Inwestycja ma także rozładować powstające tam korki.  
 
- Współczynnik wypadkowości na przestrzeni lat i prowadzone tutaj pomiary przyczyniły się do tego, że zaistniała konieczność budowy ronda, jako bezpiecznego skrzyżowania. Żeby delikatnie uspokoić ruch w tym rejonie, gdzie natężenie ruchu, zwłaszcza w godzinach porannych, jest dosyć duże. Szkoła, przedszkole generują potencjalnie duże natężenie ruchu. Były wypadki, uspokajamy, budujemy rondo. Prace rozpoczęły się tydzień temu. Mieliśmy przekazanie terenu budowy. Rozpoczęło się od rozbiórek - tłumaczy Łukasz Wiśniewski, inspektor nadzoru nad budową ronda. 
Czyli od zerwania starego asfaltu i demontażu krawężników. Następnie przed budowlańcami najtrudniejszy etap inwestycji – przebudowa sieci gazowej, telekomunikacyjnej i wodociągowej. Na koniec nastąpi docelowa budowa skrzyżowania. Będzie to tzw. rondo przejazdowe, czyli takie z możliwością przejechania przez wyspę centralną. Koszt inwestycji to blisko 3 miliony 300 tysięcy złotych. Prace mają zakończyć się w grudniu.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group