Adam Słodowy usiądzie na ławce w Czarnkowie

30.08.2023   Autor: Mateusz Manthai
236---77
100 tysięcy złotych na Ławeczkę Adama Słodowego. To zwycięski projekt tegorocznego czarnkowskiego budżetu obywatelskiego. Pozostałe propozycje, już na etapie formalnym, odrzuciła miejska komisja weryfikacyjna.

– Jako jedyny przeszedł projekt numer 2 – ławeczka Adama Słodowego. Od 1 do 21 września odbędzie się głosowanie. To jest formalność. Chcemy zobaczyć, jakie ma poparcie ten projekt. Czy podoba się mieszkańcom. Na pewno będzie to wyglądało tak, że kto popiera ten głosuje. Projekt numer 1 dotyczący strefy nadnoteckiej został niewłaściwie oszacowany pod względem kosztów – tłumaczy Beata Rybeńska z Urzędu Miejskiego w Czarnkowie.
Zwycięski projekt ma przybliżyć mieszkańcom postać pochodzącego z Czarnkowa Adama Słodowego. Tym bardziej, że w grudniu minie setna rocznica urodzin konstruktora. Słodowy był gwiazdą programu telewizyjnego “Zrób to sam”. Pokazywał jak z niczego zrobić przydatne urządzenia. Obelisk stanie przy zbiegu ulic Kościuszki i Kościelnej. Pomnik będzie składał się z ławeczki i siedzącej na niej postaci Słodowego. Inwestycja ma kosztować 98 tysięcy złotych.

Zdjęcie: UM Czarnków

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group