Nowy wóz bojowy na 100-lecie OSP

22.08.2023   Autor: Mateusz Manthai
715---116
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiktorówku koło Łobżenicy świętowali 100-lecie swojej jednostki. Najważniejszym punktem obchodów było przekazanie strażakom nowego wozu bojowego.

Formalnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Wiktorówku zaczęła działać w 1923 roku. Kroniki mówią jednak, że pierwsi strażacy pojawili się tutaj już kilka lat wcześniej.

– Z biegiem lat straż się unowocześniała. Każdy starał się o nowy sprzęt. Kiedyś była w Wiktorówku taka piękna sikawka. Później nastały motopompy i po kolei doszliśmy do samochodów – mówi Paweł Muszyński, prezes OSP Wiktorówko.

Najpierw leciwy lublin. Teraz do jednostki trafił nowy, średni samochód gaśniczy. Auto ma zbiornik na 3 tysiące litrów wody. Jak mówią druhowie, to auto nowej ery. Ery, którą właśnie rozpoczyna tutejsza OSP.
– Bardzo często zwracamy uwagę na to, jak te samochody pięknie wyglądają, ale ja zawsze powtarzam, że to, że one wyglądają pięknie to jedno, a drugie – one są bardzo funkcjonalne i zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa naszym obywatelom – zapewnia st. bryg. Jarosław Kołak, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

W tym roku do jednostek OSP w powiecie pilskim trafiły 4 podobne samochody gaśnicze. Ten z Wiktorówka kosztował ponad milion złotych. Udało się go kupić dzięki dotacjom rządowym i samorządowym. Wysłużony, dwudziestoletni lublin trafi natomiast do druhów z OSP Kościerzyn Mały.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group