39-latka spędziła noc w lesie. Wyszła na grzyby

08.08.2023   Autor: Redakcja
426---120
39-latka zabłądziła podczas grzybobrania. Całą noc spędziła w lesie. Dopiero nad ranem wyziębioną kobietę odnalazł policjant, który znał pobliskie lasy. 

Mieszkanka gminy Tarnówka zabłądziła w lesie w minioną niedzielę. Kobieta doznała urazu nogi i nie potrafiła znaleźć drogi powrotnej. Jej telefon tracił zasięg, ale dodzwoniła się na policję w Złotowie. 

- W rozmowie przekazała, gdzie szukała grzybów. Opisała charakterystyczne miejsca, przy których się znajdowała. Mówiła, że jest przemoczona, zmarznięta i boli ją noga. W trakcie rozmowy straciła zasięg i nie udało się z nią skontaktować ponownie. Dyżurny złotowskiej jednostki do poszukiwań skierował funkcjonariuszy będących w służbie, którzy niezwłocznie zaczęli sprawdzać leśne dukty, w lokalizacji gdzie mogła przebywać 39-latka - relacjonuje asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy złotowskiej policji. 
12 godzin w lesie. Zagubioną 50-latkę odnaleziono w nocy

Kobietę odnalazł jeden z policjantów Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki, który znał pobliskie lasy. Zmarznięta i przemoczona siedziała na skraju lasu.

- W tym samym czasie gdy do niej podszedł, pojawili się inni grzybiarze, którzy zaangażowali się w pomoc. Niezwłocznie udzielono jej pierwszej pomocy, a następnie przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego, który zabrał ją do szpitala - dodaje policjant. 

fot. KPP Złotów 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group