Obóz siatkarski Małgorzaty Glinki

01.08.2023   Autor: Redakcja
886---363
Ponad 200 dzieci z całej Polski przebywa na obozie sportowym w Wałczu. Wszystkich uczestników łączy jedna pasja: siatkówka. A trenować mogą pod okiem Małgorzaty Glinki, byłej reprezentantki Polski, dwukrotnej mistrzyni Europy oraz triumfatorki Ligi Mistrzyń.  

Ten sportowy camp to cykliczna impreza, która co roku cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci. Na tegoroczną edycję zapisy trwały tylko 20 godzin. Liczba miejsc była ograniczona, a chętnych było bardzo dużo. Celem obozu nie jest tylko i wyłącznie trenowanie siatkówki. 

- Mam jeden cel. Tak żeby rozpowszechniać sport. Żeby dzieci nie siedziały przy komputerach. Żeby rodzice mieli trochę tańsze wakacje. I żeby umilić im te dzieciństwo - mówi Małgorzata Glinka, organizatorka obozu. 


 
Prócz zajęć sportowych nie mogło zabraknąć także atrakcji pozasportowych. A z czego słynie ziemia wałecka? 
- Spływ kajakowy i park linowy w Rudnicy. To jest taki nieodzowny element naszego festiwalu. Od dwóch lat też zapraszamy uczestników do udziału w zajęciach w lokalnym centrum nauki - tłumaczy Arkadiusz Niefiedowicz, współorganizator obozu. 

Jednak przede wszystkim obóz w Wałczu to etap przygotowań młodych sportowców do nowego sezonu. Tutaj mogą wraz z trenerami szkolić się przy wybitnych trenerach i sprawdzić swoje umiejętności na tle innych zespołów z całej Polski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group