Pilska Gwda podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

12.07.2023   Autor: Redakcja
1078---325
Kilka wartościowych wyników osiągnęli lekkoatleci pilskiej Gwdy podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Chorzowie na słynnym Stadionie Śląskim. W kategorii juniorów młodszych U18 piąte miejsce z rekordem życiowym na dystansie 2000 m z przeszkodami zajął Hubert Margowski

Sezon lekkoatletyczny w pełni. Na zawodników pilskiej Gwdy czekała najważniejsza impreza, czyli Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Chorzowie. Zdobyli na niej łącznie 27 punktów do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego. Indywidualnie do wywalczenia medalu niewiele zabrakło Hubertowi Margowskiemu, który ustanawiając w biegu na 2000 metrów z przeszkodami wartościowy rekord życiowy 6:25,15, zajął najwyższe  z pilskich zawodników, piąte miejsce.

Jan Gański był siódmy w skoku wzwyż z wyrównanym rekordem życiowym - 185 cm. O rekord życiowy w rzucie oszczepem (53,03m), postarał się Ignacy Adler, zajmując dziewiąte miejsce.

Bardzo udany start w tej imprezie miał Dominik Dąbek, który wystartował w dwóch konkurencjach płotkarskich na 110m i 400m. Musiał na tych zawodach czterokrotnie startować, ponieważ dostał się na obydwu dystansach do finału B. Zwłaszcza na dystansie 400ppł uzyskał świetny wynik (56,81sek.). Łącznie dla swojego klubu wywalczył aż 6 pkt do krajowego współzawodnictwa.
O pechu może mówić Jakub Kulpa, który w jednym z dwóch biegów na 2000 m z przeszkodami rozgrywanych w seriach na czas, na ostatnim rowie z wodą potknął się, zanurkował w wodzie tracąc w ten sposób szanse na wyższe miejsce i jeszcze lepszy rekord życiowy niż ten który osiągnął tj. 6:38,20.  Do dorobku klubowego, oczywiście też wojewódzkiego, dołożył się swoim dobrym występem, Franciszek Pawłowski, który w biegu na 2000 m z przeszkodami uzyskał rezultat 6:39,71.

Zawodnicy „Gwdy” w połowie sezonu startowego wywalczyli 75 pkt do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego, jedynego oficjalnego krajowego kryterium oceny pracy szkoleniowej w odniesieniu do wszystkich dyscyplin sportu.