Gramy dla Gabrysi. Impreza charytatywna na rynku

05.06.2023   Autor: Redakcja
738---534
"Gramy dla Gabrysi" pod takim hasłem 3 czerwca na targowisku miejskim odbył się finał imprezy charytatywnej. 12-letnia Gabrysia ma wiele schorzeń, już gdy miała 2 latka zdiagnozowano u niej glejaka mózgu. 

W trakcie imprezy można było kupić domowe wypieki, wylicytować vouchery, książki, zabawki. Dla dzieci było malowanie twarzy i robienie figurek z balonów oraz konkurs plastyczny pt. „ Moje wakacje”. Był też występ wokalny młodych artystów z Muzostacji oraz młodzieży z Centrum Kształcenia „Nauka”. Można było także zobaczyć pokaz sztuk walki w wykonaniu sportowców z BLACK BIRDS Muaytai - Kickboxing. Imprezę prowadził Szymon Przybylski, czyli DJ TIMEK. 

- Gabrysia zaczęła mówić około 8 roku życia. Dzięki ciągłej rehabilitacji cały czas osiąga małe postępy, ale niestety, ze względu na wysokie ciśnienie śródczaszkowe Gabrysia nie może brać udziału we wszystkich aktywnościach, nie może np. brać udziału w wielu zabawach z dziećmi, huśtać się. Grozi to ryzykiem ataku padaczki. Notoryczne bóle głowy zabierają jej dzieciństwo. Gabrysia ma upośledzenie w stopniu umiarkowanym. Jest pod opieką wielu specjalistów w Warszawie i Bydgoszczy- neurolog, neurochirurg, onkolog, endokrynolog, psycholog, psychiatra, okulista diabetolog, dietetyk i genetyk. Leczenie onkologiczne jest na razie niemożliwe, mimo iż guz nacieka - czytamy na stronie zbiórki. 
Aby wesprzeć rehabilitację Gabrysi wystarczy kliknąć TU 

W akcji „Gramy dla Gabrysi” w aukcjach internetowych i zbiórce do puszek udało się zebrać kwotę niemal 19,5 tys. zł oraz ok. 550 kg plastikowych nakrętek. 

fot. Tarpil 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group