Strefa zdrowia i piknik strażacki na Stadionie Powiatowym

27.05.2023   Autor: Artur Maras
291---
Darmowe badania i konsultacje z lekarzami specjalistami na Stadionie Powiatowym w Pile. W najbliższy weekend odbędzie się tam ogólnopolska akcja profilaktyczna Zdrowe Życie.  
 

- Inicjatywa, która tym razem po raz pierwszy będzie na naszym stadionie. 27-28 maja akcja Zdrowe Życie, miasteczko zdrowotne pod patronatem pary prezydenckiej, mam tu na myśli prezydenta RP. Będzie to nie tylko profilaktyka, prewencja, ale także będzie możliwość bezpośrednich konsultacji lekarskich - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.
 
Akcja to ogólnopolski projekt profilaktyki zdrowia i zdrowego stylu życia. W sobotę i niedzielę w godz. 10-19 będzie można wykonać m. in. spirometrię, badanie EKG i poziom cholesterolu czy wziąć udział w pokazie z udzielania pierwszej pomocy. Wstęp oraz badania są bezpłatne. Dwudniowa akcja połączona jest z Rodzinnym Piknikiem Strażackim. Ten rozpocznie się w niedzielę o godz. 11. Komendant pilskiej straży chce ściągnąć na stadion około 30 wozów strażackich i 200 druhów. Nie zabraknie także dmuchańców i stoisk gastronomicznych. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group