Mata na Festiwalu Zdobywców Fryderyków!

25.05.2023   Autor: Redakcja
2870---337
To już pewne! Laureat trzech Fryderyków, pierwszy Polak,  którego piosenka zadebiutowała na międzynarodowej liście  przebojów Billboard, raper, który ma na koncie największy  solowy koncert w historii polskiego hip-hopu, zagra na Festiwalu  Zdobywców Fryderyków! Michał Matczak będzie gwiazdą  tegorocznej lipcowej imprezy w Szczecinku.

O Michale Matczaku, zwanym Matą, głośno zrobiło się już od czasu  pierwszego singla. Kontrowersyjny klip do „Patointeligencji”  zapowiadający solowy album „100 dni do matury” obejrzało na  kanale YouTube 40 mln osób, a sam krążek wydany w styczniu 2020  roku zadebiutował na pierwszym miejscu listy sprzedaży OLIS i od  razu pokrył się podwójną platyną. Mata był już wówczas związany z prężnie działającą wytwórnią SBM Label, promującą młodych  polskich raperów. Kariera młodego Matczaka dopiero nabierała  tempa, ale już jesienią, kiedy uhonorowano go aż 4 statuetkami Popkilerów, czyli nagrodami branży hip-hopowej, wiadomo było, że  wytwórni przybył kolejny czarny koń. W kolejnym roku Mata za „100  dni do matury” odebrał najważniejsze nagrody muzyczne w Polsce -  Fryderyki w kategorii Najlepszy Album Hip-Hop i Fonograficzny Debiut Roku, a koncert, który dał na warszawskim lotnisku Bemowo zapisał się jako największy solowy występ w historii polskiego hip hopu. Pod sceną zgromadziło się wówczas 40 tysięcy osób, a siła  dźwięku była tak wielka, że niektórych mieszkańców Bemowa trzeba było ewakuować, bo ściany ich domów trzęsły się w posadach. 

Kolejny solowy album Maty zatytułowany „Młody Matczak” pojawił  się na rynku w 2021 roku i już odtworzenia klipu do pierwszego  singla „Patoreakcja” wskazywały, że może przebić „Patointeligencję”. I  tak się stało. Album, na którym gościnnie pojawili się tacy artyści, jak: Malik Montana, Quebonafide czy Taco Hemingway, wylądował na 4. miejscu w TOP 10 najlepiej przyjętych albumów na Spotify na świecie! Mata pobił też kolejne rekordy. Zarówno dobowy rekord odtworzeń jednego albumu, jak i rekord  odtworzeń artysty w ciągu dnia w Polsce na platformie Spotify  należał do niego. „5,5 miliona streamów albumu „Młody
Matczak” oraz 5,9 miliona streamów
Maty w dniu premiery jego  najnowszej płyty. Gratulacje Michał! – pisała po premierze  wytwórnia Maty - SBM Label.

Za album „Młody Matczak” Mata ponownie zgarnął Fryderyka w  kategorii Najlepszy Album Hip-Hop, pokonując w 2022 roku takich  artystów jak Sokół, Sobel, Szczyl i Zdechły Osa i ruszył w trasę  koncertową. Jej uzupełnieniem były zimowe występy w 2023 roku w  Szczecinie i Gliwicach. 
Mata na Festiwalu Zdobywcy Fryderyków Szczecinek 2023
O letnich koncertach Maty wiadomo niewiele. Na ten moment Mata  ma zaplanowany występ na Rap Stacja Festiwal, SBM FFestival oraz  właśnie na Festiwalu Zdobywców Fryderyków w Szczecinku. 

- Z dużą satysfakcją ogłaszamy, że jedną z gwiazd naszego festiwalu  będzie Mata. To prawdziwy przywilej dla Szczecinka gościć artystę  tak charyzmatycznego i lubianego przez publiczność. Myślę, że nie  tylko pokolenie Michała będzie odliczało dni do jego koncertu na naszym Festiwalu  – przyznał Daniel Rak, burmistrz miasta, które  jest głównym partnerem wydarzenia. 

Ostatni plenerowy koncert Maty odbił się szerokim echem nie tylko  wśród fanów ale również w mediach. W maju 2022 roku młody raper wystąpił na barce na Wiśle, grając dla ludzi, zgromadzonych na  bulwarach. Koncert przyciągnął tysiące osób. Marcin Bachara, producent i pomysłodawca Festiwalu Zdobywców  Fryderyków, przyznał, że podpisanie umowy z Matą planował z  dużym wyprzedzeniem. - Mata nie jest gwiazdą jednego sezonu. To artysta, którego śmiało można nazwać muzycznym objawieniem. Należy do grona najpopularniejszych polskich raperów, a zależało mi, żeby festiwalowa scena hip-hopowa w tym roku była równie mocna,  jak w ubiegłym. Zrealizowałem jeden z mocniejszych punktów  koncertowego planu związanego ze Szczecinkiem -  wskazuje Bachara.

Oprócz Maty 15 i 16 lipca na Festiwalu Zdobywców Fryderyków w  Szczecinku wystąpią: Brodka, ZALEWSKI, T. Love, Maryla
Rodowicz, Nocny Kochanek, SMOLIK i KEV FOX, Julia Żugaj, Sara  James i Zdechy Osa. 

Każdy z artystów da pełnowymiarowy koncert. Nasz Festiwal to 1  bilet, 10 koncertowych występów i kilkanaście godzin muzyki na  żywo. – zaprasza Marcin Bachara

Jeśli więc nie mieliście jeszcze sprecyzowanych planów na te wakacje, zróbcie sobie dwudniowy przystanek nad pięknymi jeziorami.  Szczecinek wyrasta na mocny punkt programu na festiwalowej mapie kraju. 

Więcej: www.zdobywcyfryderykow.pl
Gospodarz wydarzenia: Miasto Szczecinek
Producent i pomysłodawca: High Events

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group