MOPS w Chodzieży wreszcie w remoncie

13.04.2023   Autor: Mateusz Manthai
484---
Przestronne biura i więcej miejsca do obsługi petentów. Tak będzie wyglądała nowa siedziba chodzieskiego MOPSu. Trwa remont budynku przy ulicy Reymonta. 
 
W starym budynku przy ulicy Krasińskiego zrobiło się zbyt ciasno. W jednym biurze pracuje nawet 5-ciu urzędników. Jeszcze trudniej mają petenci. Potrzebujący pomocy mieszkańcy Chodzieży obsługiwani są bezpośrednio przy wejściu do budynku, w małym korytarzu.  

- Jest to Ośrodek Pomocy Społecznej w związku z tym tych tematów trudnych, intymnych jest bardzo dużo. Takie tematy wymagają komfortu rozmowy. To w tej chwili nie jest zabezpieczone - mówi Marzena Brączewska, dyrektor MOPS w Chodzieży. 

Już za kilka miesięcy chodzieski MOPS przeniesie się zaledwie kilka metrów dalej, do nowej siedziby. Budynek po byłym żłobku jest już remontowany. Biurowiec będzie bardziej przyjazny i funkcjonalny.  
 
- W tej chwili trwa termomodernizacja, czyli ocieplenie, wymiana okien, wymiana kaloryferów. Wewnątrz także wymienione będą wszystkie instalacje, które związane są z termomodernizacją. Montaż oszczędnych źródeł zasilania i energii - tłumaczy Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży. 
 
Koszt inwestycji to blisko 5,5 miliona złotych. Miasto otrzymało unijne dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie ponad 4 milionów złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group