Będzie nowa droga w Budzyniu

24.03.2023   Autor: Mateusz Manthai
186---152
Błoto, krzaki i kamienie. Tak wygląda droga na osiedlu Wierzbowym w Budzyniu. Niebawem ten obraz ma się zmienić. Drogowcy wybudują tutaj nową i bezpieczną trasę.

– Tam mieszkańcy mieszkają. Droga połączy ul. Przemysłową, poprzez osiedle Wierzbowe, ul. Strażacką połączy się z ul. Gimnazjalną, na której znajduje się byłe gimnazjum, a obecnie szkoła podstawowa w Budzyniu. Będzie wybudowana droga, ścieżka pieszo-rowerowa, kanalizacja deszczowa, czyli pełna infrastruktura. Połączy szkołę z osiedlami mieszkaniowymi. Dzieciakom ułatwi bezpieczne dotarcie do szkoły i ze szkoły. Myślę, że będzie doskonale pełnić swoją rolę – zapewnia Marcin Sokołowski, burmistrz Budzynia.
Drogowcy przygotowali już teren pod rozpoczęcie budowy. Wycięli gęste krzaki i usunęli stare krzewy. Przy nowo wybudowanej drodze w przyszłości ma powstać kolejne osiedle domów wielorodzinnych. Inwestycja będzie kosztować blisko dwa miliony złotych. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z rządowego Polskiego Ładu w kwocie 1,9 miliona. To 98 proc. wszystkich kosztów przedsięwzięcia. Droga ma być gotowa do końca wakacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group