Piła będzie rowerową stolicą Polski?

22.03.2023   Autor: Artur Maras
743---
Piła chce stać się rowerową stolicą Polski. Wiele zależy jednak od zaangażowania samych mieszkańców, którzy w konkursie będą kręcić kilometry i używać specjalnej aplikacji. To ogólnopolska inicjatywa, w której udział biorą miasta prezydenckie. Dzisiaj oficjalnie ruszył trening przed właściwą rywalizacją.

– Podobnie jak w poprzednich latach dodajemy jako miasto swój element skierowany do mieszkańców Piły. Od 1 maja do końca września rowerzyści, biegacze i miłośnicy nordic walking będą rywalizowali o puchary, atrakcyjne sportowe nagrody i tytuł najlepszych w swoich kategoriach wiekowych – mówi Bartosz Mirowski, koordynator projektu w Pile.

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy pobrać darmową aplikację Aktywne Miasta i wybrać opcję Aktywna Piła. Dzisiaj oficjalnie rozpoczął się trening, czyli czas na przetestowanie aplikacji przez użytkowników. Wykręcone w tym czasie kilometry nie będą się liczyć w konkursie. Jego pilska odsłona rozpocznie się 1 maja, a najbardziej aktywni będą mogli wygrać m.in. bony do jednego ze sklepów ze sportowym wyposażeniem. Ogólnopolska rywalizacja o tytuł rowerowej stolicy Polski rozpocznie się miesiąc później, czyli dopiero 1 czerwca. Kilometrów na rzecz swojego miasta nie trzeba kręcić wyłącznie w Pile. Można to robić z dowolnego miejsca na świecie. Szczegóły dotyczące rywalizacji dostępne są na stronie www.aktywne.miasta.pl.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group