Stary dworzec zamieni się w posterunek policji

16.03.2023   Autor: Kamil Kończewski
758---75
Posterunek policji powstanie w Zakrzewie. W tym celu zostanie zaadaptowany budynek dworca PKP. 

Do tej pory gminę Zakrzewo obsługiwał posterunek policji w Lipce. Teren, którym zajmowali się policjanci jest rozległy i trudny. W okolicach Zakrzewa jest dużo domków letniskowych, które są magnesem dla drobnych przestępców.  

- Na tym obszarze dochodzi do przestępstwa takich jak kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dochodziło do kradzieży, zniszczenia mienia. Dochodziło do spożywania alkoholu, zanieczyszczania, czy jakiś drobnych kradzieży - mówi mł. asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. 

Gmina nie miała problemu z wytypowaniem budynku, który został zaproponowany policji. Wybór padł na zabytkowy dworzec PKP, przy ulicy Kolejowej. 
- Jest to budynek gminny, który został przejęty od PKP, który tak naprawdę stał przez wiele lat pusty. Nigdy nie mieliśmy żadnego pomysłu co można byłoby tam stworzyć. Uważamy, że to jest doskonałe miejsce do tego, żeby taki posterunek był stworzony - tłumaczy Marek Buława, wójt Zakrzewa. 

Budynek dworca zostanie wyremontowany ze środków pochodzących z Polskiego Ładu. Koszt modernizacji to ponad 2 miliony złotych.  

- To będzie jeden z ładniejszych budynków w naszej gminie. Dlatego że on ma jakąś wartość historyczną - dodaje wójt. 

Teren gminy Zakrzewo będzie obsługiwać ośmiu policjantów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group