Mistrzostwa Wielkopolski w boksie

13.03.2023   Autor: Mateusz Manthai
1001---205
Krew, pot i łzy na ringu w Pile. W weekend odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików, Kadetów, Juniorów i Seniorów w Boksie.   
 
W turnieju wzięli udział zawodnicy z Piły, Szamotuł, Poznania czy Złotowa. W ciągu trzech dni zmagań, na ringu odbyło się kilkadziesiąt walk. Jedną z nich stoczył Mistrz Świata Juniorów w Kickboxingu, reprezentant klubu KKS Sporty Walki Poznań, Olaf Laskowski.  

– Nie była to lekka walka. Trzeba było pokazać się z jak najlepszej strony. Bardziej pomyślałem, lepiej rozegrałem psychicznie tę walkę i ręka powędrowała w moją stronę - mówi Olaf Laskowski, KKS Sporty Walki Poznań. 
 
Boks to dyscyplina olimpijska. Pięściarstwo jest coraz bardziej popularną dyscypliną wśród młodych sportowców. Mistrzostwa Wielkopolski były dobrą okazją, aby promować rozwój młodzieżowego sportu.  

– Przyjemnością jest zobaczyć młodych ludzi, którzy mają pasję, którzy ćwiczą. To, że walczą na ringu jest takim zwieńczeniem całego cyklu przygotowań, codziennej pracy - tłumaczy Adam Niedzielski, minister zdrowia. 

Areną zmagań była powiatowa hala sportowa przy ulicy Wincentego Pola. Obiekt powstał dzięki rządowej dotacji.  

– To jest właśnie program Prawa i Sprawiedliwości, realizowany od 2016 roku bardzo konsekwentnie. Dzięki temu możemy się tutaj dzisiaj spotkać. Wcześniej też przecież i mecze siatkarskie i nie tylko się tutaj odbywają - mówi Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski. 

W mistrzostwach wzięło udział blisko 200 zawodników i zawodniczek.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group