Prawie 100 mln zł na remonty dróg

07.02.2023   Autor: Artur Maras
---171
Prawie 100 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla naszego regionu. Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości ogłosili wyniki naboru. W samej Pile remontu doczeka się ulica Krzywa i Długosza oraz Okólna.  
 
- To bardzo dobra informacja dla samorządów z naszego regionu, blisko 100 mln złotych dofinansowania na przebudowę i rozbudowę dróg w naszym regionie. To są drogi gminne i powiatowe. W takich dwóch kategoriach zostały one dofinansowanie. Kwota dofinansowania to od 50 do 80 proc. - mówi Marcin Porzucek, poseł PiS. 
 
Powiat pilski otrzyma niemal 7,5 mln złotych na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Ruda-Glesno oraz ul. Okólnej w Pile. Miasto dostanie 3,5 mln złotych na pierwszy etap przebudowy ulicy Długosza i Krzywej, co ułatwi dojazd do znajdujących się tam firm.
Ponad 3 mln zł na remont dróg m. in. w miejscowości Węgierce otrzymał powiat złotowski. Gmina Wysoka za niemal 2 mln złotych wyremontuje drogę w Kostrzynku i Jeziorkach Kosztowskich. Krajenka wyremontuje za ponad milion złotych ul. Witosa.

Łącznie dofinansowanie otrzymało 11 gmin i trzy powiaty z regionu północnej Wielkopolski. Z kolei miasto Wałcz otrzyma w tym roku ponad 3,6 mln zł na przebudowę ul. Chopina wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej i parkingów. Inwestycje rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group