Pilanka po raku piersi walczy o zdrowie. Potrzebuje pomocy

30.12.2022   Autor: Redakcja
1258---193
Pilanka potrzebuje drogiego leku. Koszt nierefundowanej przez NFZ kuracji to 240 tys. zł. Marta Wodara zachorowała na raka piersi. Jest już po mastektomii i chemii, ale na tym leczenie się nie kończy. 

Marta z Piły jest mamą Zosi i Łucji. Pod koniec lutego zauważyła, że jej lewa pierś się powiększyła. 

- Początkowo łudziłam się, iż jest to zmiana przed miesiączką, ale aby uzyskać pełen spokój umówiłam się na badanie USG. I tak w Dniu Kobiet zamiast cieszyć się z kwiatów od męża usłyszałam wyrok: guz podejrzenie złośliwości w skali birards 4c. Już wtedy całe moje życie przeleciało mi przed oczami, przecież ja mam dopiero 40 lat córki do wychowania, chciałabym doczekać ich ślubów, co ja mówię najpierw komunii młodszej córki Łucji oraz ukończenia szkoły podstawowej starszej Zosi. Potem już wszystko potoczyło się lawinowo - pisze Marta Wodera na portalu zrzutka.pl 

Biopsja oraz mammografia wykryły kolejnego guza. Wieloogniskowy rak zajął prawie całą pierś oraz węzły chłonne. Marta została poddana leczeniu chemioterapią. Guzy nieznacznie się zmniejszyły i lekarze podjęli decyzję o amputacji piersi. Zabieg mastektomii wykonano w Poznaniu.
ABY WESPRZEĆ MARTĘ WODARĘ MOŻNA KLIKNĄĆ TU 

- Myślałam, iż pozbyłam się "dziada", przejdę jeszcze kolejny ciężki etap w postaci radioterapii, zacznę brać hormony i wreszcie zaczniemy z rodziną żyć normalnie. Niestety dnia 27 grudnia 2022 roku na wizycie u mojej onkolog dowiedziałam się, że potrzebuję 20 dawek leku Abemacyklib, który w naszym kraju jest nierefundowany. Koszt całej kuracji to 240 tys. zł. Ta informacja kolejny raz z w tym roku podcięła moje wątłe już skrzydła. Wiem, że aktualnie na całym świecie panuje ciężka sytuacja gospodarcza i dodatkowo społeczna, ale jestem zmuszona prosić Was, wręcz błagać Was ludzi o dobrych sercach o pomoc. Niestety z jednej pensji mojego męża i pomocy Rodziny nie jesteśmy w stanie uzbierać takiej kwoty - apeluje pilanka. 

fot. archiwum Marty Wodary 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group