Konkurs: Opowiedz Wielkopolską Historię

12.12.2022   Autor: Redakcja
416---362
"Opowiedz Wielkopolską Historię" to konkurs dla młodych literatów lub filmowców. Mogą wziąć w nim udział także mieszkańcy Wielkopolski z Ukrainy.

Celem konkursu jest zainspirowanie do tworzenia własnych opowieści, literackich lub filmowych lub własnej interpretacji poznanej historii oraz pokazanie różnorodności postrzegania rzeczywistości regionu Wielkopolski. 

- Podzielcie się myślami, wzruszającymi wspomnieniami oraz ciekawymi historiami z życia wziętymi. Własnymi lub pozyskanymi w środowisku, opowiedzianymi przez ich bohaterów. W kontekście osobistych przeżyć, odkrywania okolicy, pamiątek rodzinnych lub osób z bliskiego otoczenia. Mogą też one być, na przykład o miejscach znanych mieszkańcom lub dziś zapomnianych, historie obiektów, zdarzenia z przeszłości, teraźniejszości. Mile też widziane będą próby kreowania przyszłości w oparciu o przeszłość i teraźniejszość czy też spójne opowiadanie składające się z kalejdoskopu różnorodnych historii - mówi Iwona Belter z Agencji Promocji Książek i Czytelnictwa. 
Organizatorami konkurs "Opowiedz Wielkopolską Historię" są: księgarnie: Lokum Locum w Wągrowcu i Dom Księgarski w Pile, Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa oraz partnerzy: Biblioteka Główna Akademii Nauk Stosowanych w Pile oraz I Liceum Ogólnokształcące im Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu. 

Czas na złożenie prac mija 22 grudnia. 

fot. Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group