"W starym kinie" w Iskrze. Spotkanie ze Stanisławem Janickim

01.12.2022   Autor: Artur Maras
---295
Stanisław Janicki - autor i prowadzący popularny w minionym wieku program telewizyjny “W starym kinie” odwiedził Piłę. Na spotkanie z dziennikarzem i krytykiem filmowym do Centrum Powiatowego Iskra w Pile przyszły tłumy. 
 
- Śmieszna rzecz, ale ja bardzo rzadko chodzę do kina. Natomiast bardzo często chodzę do teatru na koncerty. Dlatego, że w kinie to siedzę nieruchomo dwie do trzech godzin i to mnie wybija zupełnie. W teatrze jest przerwa, można się rozprostować, pójść od bufetu, itd.
- mówi Stanisław Janicki. 
 
I m. in. o zmianach w kinie na przestrzeni lat Stanisław Janicki opowiadał wczoraj w trakcie spotkania w dawnym kinie Iskra. 89-latek kojarzony jest przede wszystkim ze swojego autorskiego programu “W starym kinie”. Był to najdłużej nadawany program filmowy w historii polskiej telewizji. Pierwszy odcinek wyemitowano w 1967 roku. Program zdjęto z anteny rok przed nowym milenium.
Stanisław Janicki nie ograniczał swojej działalności tylko do popularnego programu telewizyjnego. Stworzył 40 dokumentów. Napisał kilkanaście książek o tematyce filmowej. Jest także ekspertem od filmu japońskiego i muzyki filmowej. Za swoją działalność otrzymał wiele nagród i odznaczeń, w tym Złoty Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. 
 
 
 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group