Tabletki na przeczyszczenie - wskazania do stosowania

28.11.2022   Autor: Artykuł sponsorowany
1379---308

Zaparcia w naszym społeczeństwie ciągle są wstydliwym problemem, który dotyka osób z różnych grup wiekowych. Do wystąpienia tej dolegliwości prowadzi najczęściej zbyt niski poziom aktywności fizycznej oraz niewłaściwa dieta. Zauważalna jest zwiększona częstotliwość pojawiania się objawów w miarę upływu lat. Starsze osoby, statystycznie częściej sięgają po tabletki na przeczyszczenie. Nie wolno jednak zapominać o tym, że tego typu kuracja powinna być jednorazowym rozwiązaniem problemu. Tabletki na zatwardzenie stosowane długotrwale, mogą prowadzić do wielu komplikacji zdrowotnych.

Przeczytaj ten artykuł do końca i sprawdź, kto najczęściej zmaga się z tym problemem, w jakiej sytuacji stosować środki na zaparcia oraz w jaki sposób to robić?

Tabletki na wypróżnianie - kogo dotyczy problem?

Badania pokazują, że nawracające zaparcia są zmorą około 10% Polaków. Wyraźnie zauważalna jest zależność, że kobiety zmagają się z tym problemem częściej niż mężczyźni. Zaparcia to nie tylko dolegliwość związana z układem trawiennym. Powoduje nie tylko dyskomfort fizyczny, ale też oddziałuje negatywnie na psychikę. Zaparcia w znacznym stopniu wpływają na komfort życia (w tym dotykają delikatnej sfery intymnej).

Tabletki na zatwardzenie - działanie

Zaparcia to nic innego jak długotrwałe zaleganie treści w przewodzie pokarmowym z jednoczesnym problemem z wydaleniem jej z odbytnicy. Sytuacja spowodowana jest nadmiernym wchłanianiem wody i zagęszczeniem treści. W efekcie zmniejsza się objętość, ale zwiększa twardość stolca. Jako że tabletki na wypróżnianie zwiększają wchłanianie wody do jelit, należy wypijać spore ilości płynów.

Tabletki przeczyszczające możemy podzielić ze względu na sposób działania.

  • Środki powlekające – pokrywają powierzchnię jelita, co sprzyja lepszemu poślizgowi w trakcie oddawania stolca.
  • Środki osmotyczne – ich działanie opiera się na zmiękczaniu mas kałowych, co znacząco ułatwia wypróżnianie.
  • Środki pobudzające pracę jelita grubego – stymulacja perystaltyki jelita wykazuje bardzo szybkie działanie.
Co na przeczyszczenie?

W przypadku, gdy problem z zaparciem pojawia się jednostkowo, warto sięgnąć po sprawdzone preparaty, które zagwarantują szybkie działanie. Tabletki na przeczyszczenie, podobnie jak kapsułki, drażetki, i saszetki, często zawierają błonnik. Środki te mają w składzie również wiele innych substancji czynnych, które pobudzają ruchy perystaltyczne jelita grubego oraz hamują resorpcję zwrotną wody z jelita.

Na rynku jest wiele skutecznych preparatów, takich jak choćby Alax, dostępny w opakowaniu 20 tabletek. Zawiera on sproszkowany sok z liści aloesu oraz wyciąg suchy z kory kruszyny.

Produkt powinien być dostosowany do wieku pacjenta.

Kiedy użyć tabletki na przeczyszczenie?

O zaparciu mówi się, gdy ilość stolców w tygodniu nie przekracza 1-2. Stolec jest wówczas twardy i trudny do wydalenia. W trakcie wypróżniania może pojawić się ból. Tabletki na zatwardzenie mają na celu udrożnienie pasażu jelitowego. Odbywa się to dzięki usprawnieniu gospodarki wodnej organizmu i poprzez pobudzenie ruchów perystaltycznych.

Jeśli chodzi o zaparcia, ważna jest profilaktyka. Stosując zbilansowaną dietę bogatą w błonnik, można skutecznie zapobiec zaparciom. Kiedy jednak wystąpią, objawiają się najczęściej:

  • skurczami żołądka;
  • bólem brzucha;
  • uczuciem wzdęcia;
  • utratą apetytu;
  • mdłościami.
Jak stosować tabletki przeczyszczające?

Preparaty na przeczyszczenie najczęściej mają bardzo szybkie działanie. Stosuje się je doraźnie, gdy inne metody zawiodą. Decydując się na tego typu tabletki, trzeba mieć na uwadze, że środki na zatwardzenie nie powinny być stosowane dłużej, niż to konieczne. Jeśli problem pojawia się częściej, koniecznie trzeba omówić to z lekarzem. Problemy z wypróżnianiem mogą bowiem być objawem innych somatycznych schorzeń.

Środki na zaparcia nie zastąpią też odpowiedniej diety. Pierwszą linią obrony przed zaparciami zawsze jest właściwe odżywianie. Dieta bogata w składniki stymulujące układ pokarmowy najczęściej eliminuje konieczność stosowania tabletek na wypróżnianie.

Tabletki na zaparcia - cena

Tabletki przeczyszczające to produkty tanie, zwłaszcza że są używane sporadycznie. Z reguły cena opakowania (zawierającego od 10 do 20 tabletek) nie przekracza kilkunastu złotych.

Gdzie kupić skuteczne tabletki na zatwardzenie?

Jeśli chcesz pozbyć się zaparć, pamiętaj o tym, jak ważna jest regularna aktywność fizyczna. Równie istotna jest bogata w błonnik dieta. Jeżeli jednak problem już stał się Twoim udziałem, wybierz produkt jednocześnie łagodny i skuteczny. Dobra apteka online z pewnością zaoferuje przynajmniej kilka produktów dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Apteka internetowa https://www.apteka-melissa.pl/ to również gwarancja niskiej ceny. Nie warto męczyć się z zaparciami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group