Lodowiska w tym roku nie będzie

23.11.2022   Autor: Kamil Kończewski
---199
W tym sezonie zimowym miłośnicy jazdy na łyżwach ze Złotowa będą rozczarowani. Lodowisko mieszczące się tuż obok pływalni Laguna będzie zamknięte. Powód? Oszczędności.  
 
Złotowskie lodowisko powstało w 2009 roku. Jest to jeden z nielicznych obiektów sportowych, który umożliwia aktywne spędzanie czasu i uprawianie przy tym typowo zimowych sportów.   
 
- Moim zdaniem lodowisko dla dzieci powinno być. Trochę szkoda, bo dużo młodzieży lubi chodzić na lodowisko i trochę będzie słabo. Nie będzie co robić w zimę. Co będą dzieci robić? To jest raz. Chociaż na ten okres tych dwóch, trzech tygodni jak będą ferie, żeby było otwarte, a poza sezonem niestety oszczędności trzeba szukać wszędzie - mówią złotowianie. 
 

Złotowski Centrum Aktywności Społecznej zarządzający obiektami sportowymi, w związku z ogólnie panującą drożyzną i rosnącymi kosztami, stanął przed dylematem w jaki sposób wprowadzić oszczędności, a jednocześnie zapewnić mieszkańcom Złotowa dostęp do obiektów sportowych. Jak się jednak okazało nie wszystkich. Zdaniem dyrektora ZCAS-u w tej sytuacji jedynym możliwym rozwiązaniem była rezygnacja z otwarcia lodowiska. 
- Obiekt lodowiska technicznie był przygotowany i jest przygotowany do tego, aby je otworzyć. Fakt, że rolba która w tej chwili w tym obiekcie stacjonuje jest niesprawna. Ale mieliśmy wariant zastępczy typu wynajęcie rolby. Dlatego też lodowisko było w planie, aby je otworzyć, ale sytuacja związana z energią elektryczną wpłynęła na to, że niestety musieliśmy podjąć taką decyzję - tłumaczy Tadeusz Drobczyński, dyrektor Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej. 
 
Podwyżka cen energii sprawiła, że koszty związane z eksploatacją urządzeń niezbędnych do funkcjonowania lodowiska drastycznie wzrosną. A to oznaczałoby niemal 100% podwyżkę cen biletów. Zeszłej zimy godzina szusowania po lodzie dla osoby dorosłej kosztowała 10 zł, a w tym już około 20 zł. Tak duża cena mogłaby odstraszyć mieszkańców i lodowisko stałoby puste.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group