Ulica Dąbrówki w Trzciance przebudowana

20.11.2022   Autor: Mateusz Manthai
---

Kiedyś dziura na dziurze. Teraz ulica Dąbrówki w Trzciance przeszła gruntowną przebudowę. Już korzystają z niej mieszkańcy.  

Ulica Dąbrówki przeszła gruntowną przebudowę. Jeszcze kilka miesięcy temu z trudem można było dojechać do nowo wybudowanych tam domów. Wszechobecne dziury i ogromne kałuże po opadach deszczu utrudniały życie mieszkańcom tej części miasta. Teraz jest inaczej.  

 – Kiedyś było ciężko. Dziura na dziurze, nic więcej.  Jak na trzcianeckie standardy, jest raczej dobrze. Są ścieżki rowerowe, także jest na pewno bezpiecznie.  - mówią mieszkańcy 

Przebudowa ulicy Dąbrówki to największa inwestycja trzcianeckiego samorządu w tym roku. Całkowity koszt modernizacji trasy to ponad 4 miliony złotych. Ponad połowa pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  

Ta inwestycja jest pierwszą wykonaną w Trzciance w takim kompleksowym wymiarze. Mamy tutaj w zasadzie wszystko. Zaczynając od tego czego nie widać, czyli kanalizacji deszczowej i kilku nitek kanalizacyjnych, które przy okazji zostały dodatkowo wykonane.  mówi Krzysztof Jaworski – burmistrz Trzcianki

Ulica wzbogaciła się także o ścieżki rowerowe, bezpieczne przejścia dla pieszych, chodniki i oświetlenie. Docelowo trasa ma prowadzić z centrum miasta do jeziora Sarcze. Za kilka lat mieszkańcy będą mogli przejść lub przejechać rowerem z południa na północ Trzcianki.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group