Młodzi bohaterowie z Łobżenicy

11.11.2022   Autor: Mateusz Manthai
1321---

Trzech 15-latków: Filip, Gracjan i Bartosz uratowali tonącego mężczyznę. Uczniowie łobżenickiej podstawówki w miniony weekend rzucili się na pomoc, gdy tylko zobaczyli, że mężczyzna wpadł do stawu.  


Piątkowego popołudnia nastolatkowie długo nie zapomną. Tego dnia chłopcy ćwiczyli na siłowni w pobliżu Bulwaru 700-lecia w Łobżenicy. Zabawę przerwał im krzyk kobiety. To ona zaalarmowała chłopaków o tonącym mężczyźnie.  


- Patrzymy, coś leży w wodzie. Na początku pomyśleliśmy, że to pies. Podbiegliśmy bliżej. Okazało się, że topił się człowiek. Od razu, bez żadnego zastanowienia się, wskoczyliśmy z kolegami do wody. Pomogliśmy panu, wyciągnęliśmy go na brzeg - relacjonował Filip Dobrowolski, uczeń 8 klasy szkoły podstawowej w Łobżenicy.


Uczniowie działali jak w amoku. Sami wyciągnęli tonącego mężczyznę. Rozpoczęli reanimację.  


- Jak już go wyciągnęliśmy, sprawdziliśmy, czy ma tętno. Później jakimś cudem pan zaczął wypluwać wodę i zaczął oddychać -  opowiadał Gracjan Bogacki, uczeń 8 klasy szkoły podstawowej w Łobżenicy.
 

Po chwili na miejscu pojawili się strażacy z miejscowej jednostki. Wyziębionego mężczyznę przekazali ratownikom medycznym. Mężczyzna przeżył. Był pijany.
 

- Bardzo wam za to dziękuję. Gratuluję, wspaniała postawa - gratulował Piotr Łosoś, burmistrz Łobżenicy.


Burmistrz miasta wręczył młodym bohaterom pamiątkowe upominki. 


- Chłopcy swoją postawą, wręcz heroiczną pokazali, że młodzież jest dobra. Należy im tylko pokazywać właściwe wzorce, właściwie ich ukierunkowywać. Działają sami z siebie, bo zadziałali impulsywnie. Poczuli, że tak muszą zrobić -  powiedziała Aleksandra Baumann, dyrektor szkoły podstawowej w Łobżenicy.
 

Bez ich pomocy ta historia mogła mieć tragiczny finał.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group