Malownicza droga w Kalinie do remontu

28.10.2022   Autor: Redakcja
222---267
To zaledwie 100 metrów drogi ukrytej w lesie, ale na ten remont czekało wielu. Jezdnia w Kalinie przypomina ser szwajcarski, ale tylko na niewielkim odcinku za wiaduktem. Wkrótce ruszy jej remont. 
- Łączymy drogami, nie zawsze tymi najważniejszymi autostradami, ale, również tymi drobniejszymi, bo one mają olbrzymie znaczenie dla ruchu lokalnego i dla mieszkańców, którzy często sobie w ten sposób skracają drogę, projekt może nie gigantyczny, bo obejmuje niewielki odcinek, ale z drugiej strony bardzo często użytkowany i również przyrodniczo przepiękny ci którzy jeżdżą rowerami w tamtym rejonie wiedzą, że wymagał naprawy - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły. 

 

Prace remontowe ruszą w listopadzie. I nie będzie to łatanie dziur. Ten niewielki, ale malowniczy fragment będzie miał nową nawierzchnię. Wcześniej Gmina Kaczory wyremontowała swój fragment a miasto Piła wraz z powiatem i nadleśnictwem Kaczory swój.  

PKP odnowiło w ramach regionalnych funduszy europejskich wiadukt, pozostał tylko ten mały fragment. Nadleśnictwo Kaczory wyda na tę drogę 50 tys. zł. Brakującą resztę dorzuci samorząd pilski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group