Drożeją bilety autobusowe w Pile. MZK podał nowy cennik

05.10.2022   Autor: Redakcja
729---610
Drożeją bilety autobusowe w Pile. Miejski Zakład Komunikacji od 10 października podnosi ceny o 10 proc. 

Podwyżka zakłada wzrost cen biletów jednorazowych o 40 groszy i biletów okresowych na poziomie ok. 10 proc., przy zachowaniu w ofercie biletów okresowych o różnych okresach ważności. Najbardziej popularny bilet miesięczny sieciowy, na nieograniczoną liczbę przejazdów we wszystkie dni tygodnia oferowany będzie w cenie 110 zł.

Polecamy bardzo korzystne bilety: 90-dniowy i 180-dniowy.

Podkreślamy, że oferta biletów okresowych obejmuje nieograniczoną liczbę przejazdów na terenie trzech gmin: Gminy Piła, Gminy Ujście i Gminy Szydłowo.

Zmiany cen biletów związane są z drastycznie wrastającymi kosztami działalności – inflacja oraz szczególnie dotkliwy wzrost cen paliwa. Analogiczna sytuacja bardzo dotkliwego wzrostu kosztów działalności w zakresie komunikacji zbiorowej dotknęła niemal wszystkie polskie miasta. W naszym przypadku przedstawiona podwyżka cen biletów będzie mniej odczuwalna dla grupy stałych klientów.

Elementem promocji komunikacji miejskiej jest również utrzymanie w ofercie długookresowych biletów - 90 dniowego, czy 180 dniowego, w bardzo korzystnych cenach. Wraz z optymalizacją oferty przewozowej i zaplanowaniem dogodnych przesiadek dla pasażerów, zostały wycofane bilety trasowane, czyli bilety na jedną, wybraną przez pasażera linię, których cena zbliżona była do ceny biletu sieciowego - stąd minimalny wzrost w zakresie biletu okresowego, który jednocześnie będzie stanowić atrakcyjną alternatywę dla grupy pasażerów korzystających dotychczas z biletów trasowanych.
Podstawa prawna :
Zarządzenie Nr 1865(436)22 Prezydenta Miasta Piły z dnia 13 września 2022 roku w sprawie ustalenia cen za usługi przewozowe świadczone przez Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Pile (MZK Piła Sp. z o.o.). Zarządzenie w pełni respektuje istniejący od lat zakres ulg i zwolnień, zarówno ulg gminnych, jak i ustawowych - respektowanych przez przewoźnika w pełnym zakresie.

opr. MZK w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group