Zadaszone boiska powstają w Łomnicy i Białej

29.09.2022   Autor: Mateusz Manthai
1218---161
Zadaszone boiska sportowe powstaną przy szkołach podstawowych w Łomnicy i Białej w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Już niebawem uczniowie będą mieli dogodne warunki do uprawiania gimnastyki i gier zespołowych.  
 
Szkoły podstawowe w Łomnicy i Białej przez wiele lat były pozbawione miejsca do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. Teraz ma się to zmienić. Placówki wzbogacą się o nowe zadaszone boiska. Do tej pory uczniowie z Łomnicy ćwiczyli w prowizorycznej sali gimnastycznej przerobionej z... korytarza... 

– Jest to sala wysokości normalnej klasy. Niecałe 15 metrów długości, są na niej filary. Kiedyś były wiszące lampy, okna nie były zabezpieczone, nie było drabinek, nie była zabudowana, tylko hałas roznosił się na całą szkołę - mówi Anna Frąckowiak, nauczycielka wychowania fizycznego w SP w Łomnicy. 

Nowe boiska mają być zadaszone legarami o lekkiej konstrukcji. Budowlańcy postawią także kontenery sanitarne, szatnie i magazyn na sprzęt. Całość ma być ogrzewana gazem. Na boiska z niecierpliwością czekają uczniowie.  

– Będzie o wiele więcej miejsca do biegania. Uważam, że będzie dużo lepiej, bo będzie więcej miejsca na różne ćwiczenia. Mam nadzieję, że jako absolwent szkoły będę mógł tutaj przychodzić po godzinach pograć z kolegami w piłkę - mówią uczniowie. 


W ostatnich latach w gminie Trzcianka brakowało inwestycji sportowych. Budowa nowej sali to największy projekt w 77 letniej historii szkoły podstawowej w Łomnicy.  

– Gdy były gimnazja, uczniowie cieszyli się, że kończą szkołę i idą do gimnazjów, ponieważ tam mają warunki do uprawiania sportów. Młodzież się garnie do sportu. To nie jest tak, że oni nie chcą, tylko muszą mieć po prostu odpowiednie warunki. I teraz nareszcie te warunki będą mieli tutaj stworzone - zapewnia Karolina Kubilus, dyrektor szkoły podstawowej w Łomnicy. 

Budowa dwóch zadaszonych boisk to koszt ponad 4 milionów złotych. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1,5 miliona złotych. Urzędnicy liczą także na wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do wzięcia jest jeszcze prawie 3 miliony złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group