Astronomiczna kwota za modernizację stadionu przy Bydgoskiej

02.09.2022   Autor: Redakcja
893---402
W piątek 2 września Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile otworzył oferty na modernizację stadionu żuzlowo - piłkarskiego przy ul. Bydgoskiej w Pile. Zgłosił się tylko jeden ofert. Wycenił prace budowlane na ponad 41 mln zł! 

Pod koniec października ubiegłego roku rząd zaprezentował inwestycje mające być dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Jedną z nich jest modernizacja stadionu żużlowo - pilkarskiego przy ul. Bydgoskiej w Pile. Rząd ma przeznaczyć na ten cel 16.650.000 zł. Pod koniec lipca tego roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych.  Termin składania ofert był dwukrotnie przesuwany, głównie z powodu dużej ilości pytań oraz konieczności zmiany szczegółowych warunków zamówienia. 

W piątek 2 września MOSiR otworzył oferty. Jak się okazało wpłynęła tylko jedna, ze strony firmy Budimex. Wykonawca zaproponował za wykonanie wszystkich prac aż 41,8 mln zł. To ponad dwukrotnie więcej niż Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji był gotów wydać (19,1 mln zł). W tej chwili albo zamawiający dopłaci brakującą kwotę albo przetarg będzie musiał zostać rozpisany od nowa. To grozi jednak nie wyrobieniem się z inwestycją w czasie i utratą pieniędzy z Polskiego Ładu. Co prawda MOSiR zaznaczył w dokumentacji przetargowej, że przewiduje się możliwość negocjacji ceny, ale przy takiej różnicy dojście do porozumienie wydaje się mało prawdopodobne. Więcej na ten temat w poniedziałkowym programie "Informacje" na antenie TV ASTA. 
Przebudowa stadionu ma polegać przede wszystkim na przebudowie toru żużlowego oraz przebudowie płyty boiska piłkarskiego, tak aby zgodnie z wymogami licencyjnymi Polskiego Związku Piłki Nożnej mogły tam się odbywać mecze nie tylko drużyn młodzieżowych i dziecięcych. Przebudowa toru polegać ma m.in. na:
  • zmianie geometrii toru,
  • nowej konstrukcji barier na łukach i prostych,
  • wyznaczeniu nowych stref bezpieczeństwa między torem a trybunami,
  • instalacji nowego oświetlenia, 
  • remoncie wieży sędziowskiej,
  • przebudowa istniejących trybun, czyli rozebranie istniejących i budowa nowych 4970 siedzisk.

Z kolei płyta boiska ma zmienić swoją wielkość zgodnie z wymogami licencyjnymi PZPN i powstanie system nawadniający murawę.

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group