Morze kwiatów w Pile

06.08.2022   Autor: Artur Maras
---
Morze kwiatów na Bulwarach Châtellerault. Zakwitła tam kwietna łąka. To projekt, który powstał z inicjatywy mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.  
 
- Już widać pierwsze efekty tego wysiania, pierwsze kwiaty, kolory. Widziałem pierwsze owady. Myślimy o kolejnych łąkach. Nie ma jeszcze konkretnych lokalizacji. Jako łąki przeznaczamy również inne przestrzenie w mieście, poprzez to, że został wskazany katalog skwerów i parków, w których również znacząco ograniczyliśmy koszenie traw, chcąc stworzyć takie naturalne łąki kwietne - mówi Bartosz Mirowski, koordynator Budżetu Obywatelskiego w Pile. 

Ta na Bulwarach Châtellerault  jest drugą w Pile, którą zasiano celowo. W czerwcu przekopano oraz wyrównano ponad 650 m kw terenu nad rzeką. Następnie posiano tu różne rośliny jedno i wieloroczne, w tym m. in chabry bławatki, ogóreczniki, nagietki lekarskie czy jeżówkę purpurową oraz wiele innych. Efekt widać już gołym okiem. Łąki kwietne są ekologiczną alternatywą dla wymagających regularnego koszenia i podlewania trawników. Kosi się je tylko dwa razy w roku. Taka łąka znacznie lepiej znosi suszę. Kwitnie i zachowuje zielony kolor. To także nieocenione źródło pokarmu dla wielu owadów.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group