Pijany 13-latek zatrzymany nad jeziorem, tuż po skoku do wody

07.07.2022   Autor: Redakcja
409---244
Pijany 13-latek skakał do wody na plaży przy jeziorze Zaleskim w Złotowie. Interweniujący policjanci przekazali nietrzeźwego chłopca pod opiekę matki. Sprawa trafi jednak do Sądu Rodzinnego.
 
Wczoraj przed godziną 15.00 policja otrzymała sygnał od ratowników, że grupa pijanych nastolatków zachowuje się bardzo głośno na plaży przy jeziorze Zaleskim. 

- Na miejsce skierowani zostali złotowscy dzielnicowi, którzy zastali na niestrzeżonej części plaży dwie nieletnie oraz chłopaka, który chwilę wcześniej z pomostu wskoczył do wody. W trakcie rozmowy z 13-latkiem policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu, miał on problemy z utrzymaniem równowagi i nie był w stanie wypowiedzieć się logicznie. Podejrzenie, że jest nietrzeźwy potwierdziło przeprowadzone badanie stanu trzeźwości, które wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu - relacjonuje mł.asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy złotowskiej policji. 
Nieletni został przekazany matce, ale tą sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

- Każde kąpielisko strzeżone, posiada swój regulamin, a korzystający z plaży mają obowiązek stosowania się do poleceń wydawanych przez ratownika. W tym przypadku pomimo tego, że nieletni znajdowali się poza strzeżoną częścią, właściwa reakcja ratowników i troska o bezpieczeństwo wypoczywających na plaży, prawdopodobnie uratowały życie nieodpowiedzialnego nastolatka - dodaje policjant. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group