3 promile i podwójny zakaz prowadzenia auta za jazdę po alkoholu

04.07.2022   Autor: Redakcja
575---105
Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca seata. Do jego zatrzymania doprowadził inny kierowca, który powiadomił policję, że przed nim "zygzakiem" jedzie samochód. Zatrzymany miał już dwa aktualne zakazy prowadzenia pojazdów. 
 
Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło na drodze krajowej nr 22 w Lędyczku. Ujął go 37-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego, który poruszał się za jego pojazdem od strony Człuchowa. Mężczyzna powiadomił złotowską policję i dalej jechał za podejrzanym autem. 

- Kierowca seata nie mógł utrzymać prostego toru jazdy, zjeżdżał na pobocze, a następnie na przeciwległy pas ruchu, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Gdy w pewnym momencie pojazd zjechał na stację paliw w miejscowości Lędyczek, zgłaszający zajechał mu drogę, podbiegł do zatrzymanego pojazdu i wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę - relacjonuje mł. asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy złotowskiej policji. 
Za kierownicą siedział 40-latek, który miał wyraźny problem z wysłowieniem się. Na miejscu pasażera siedział 23-letni mężczyzna, który również był pod wpływem alkoholu.

- Przybyli po chwili na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Okonku, sprawdzili stan trzeźwości ujętego kierowcy, który w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu i nie był w stanie o własnych siłach wysiąść z pojazdu - dodaje policjant. 

40-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego ma już dwa aktualne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jego seat został odholowany na policyjny parking. Mężczyzna usłyszy dwa zarzuty: kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu oraz niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Grozi mu kara do lat 5 pozbawienia wolności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group