Nowy tomograf w szpitalu

21.06.2022   Autor: Mateusz Manthai
---

2 miliony złotych z funduszu przeciwdziałania COVID 19 trafi do szpitala w Trzciance. Lecznica wzbogaci się o nową pracownię tomografii komputerowej.  

-Będzie to nowoczesny sprzęt, który będzie służył poprawie jakości świadczonych usług w zakresie diagnostyki dla pacjentów z Trzcianki i całego regionu. Dzięki środkom przekazywanym przez Urząd Wojewódzki, jesteśmy w stanie realizować inwestycje w szpitalu. Inwestycje, które rozpoczęły się w 2020 roku - powiedział dyrektor trzcianeckiego szpitala Mirosław Szymajda
 

Wówczas doszło do rozbudowy placówki. Wyremontowane zostały oddziały ginekologiczno-położniczy, noworodkowy i intensywnej terapii. Nowy tomograf, który niebawem trafi do trzcianeckiego szpitala wykonuje dokładniejsze badania niż jego poprzednik. Stary, 12-letni sprzęt był już mocno wyeksploatowany. Brakowało do niego części. W trakcie przekazania czeku na zakup tomografu, symbolicznie otwarto także pracownie endoskopową i diagnostyki obrazowej. Ich wartość szacowana jest na 3 miliony złotych.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group