Centrum Przesiadkowe w Pile. Lewica ma swój pomysł

14.06.2022   Autor: Jakub Sierakowski
---

Co dalej z Centrum Przesiadkowym w Pile? Jest kolejny głos w sprawie... Pilska lewica składa swoją propozycję i krytykuje projekt miasta. 

-Forsowanie tego projektu uważamy za bardzo nietrafione. Dlatego mamy inną propozycję. Wymyśliliśmy nowe miejsce na centrum przesiadkowe. To jest teren bezpośrednio przed wejściem do tunelu dworcowego od strony miasta, mniej więcej w tym miejscu, w którym dzisiaj znajduje się postój taksówek - powiedział Kamil Bocian z Lewicy. 

Druga koncepcja to budowa centrum między 1 i 5 peronem bezpośrednio na dworcu. Zdaniem przedstawicieli pilskiej lewicy, dzięki tym rozwiązaniom centrum przesiadkowe będzie większe i połączone z dworcem PKP. Co więcej, w takim wypadku w projekcie pojawiłyby się elementy, których nie ma w koncepcji miasta – poczekalnia, kasy i sanitariaty. 

Powstanie Centrum Przesiadkowego jest związane z likwidacją dworca PKS uzasadnianą nieopłacalnością jego prowadzenia. Wokół inwestycji dwa lata temu pojawił się jednak spór na linii miasto – powiat. Starostwo nie wydało wtedy pozwolenia na budowę centrum argumentując to brakiem zgodności z planem zagospodarowania przestrzennego. Sprawa ostatecznie trafiła do NSA, który przyznał rację miastu. Obecnie wniosek jest ponownie rozpatrywany przez starostwo powiatowe. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group