5 mln zł na remonty chodników w Pile

23.03.2022   Autor: Artur Maras
---
5 mln złotych - tyle będą kosztować nowe chodniki w Pile. Inwestycje rozpoczną się jeszcze w tym roku i będą prowadzone na wszystkich osiedlach.  
 
Pieniądze na przebudowę miejskich chodników pochodzą z budżetu miasta.  
 
- W tym roku 3 mln zł, w przyszłym 2 mln zł. Przygotowujemy dokumentację projektowo-techniczną. Program funkcjonalno-użytkowy. Będziemy to oczywiście dopracowywać po wyborze konkretnych lokalizacji - zapewnia Miron Tadych, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Pile. 
 
Wszystkie planowane remonty chodników Zarząd Dróg i Zieleni będzie konsultował z radnymi z poszczególnych osiedli, tak by wybrać te, które wymagają pilnej naprawy. Lista będzie gotowa w ciągu dwóch tygodni.   
 
- Nie ma nic bliższego niż chodnik, bo z reguły jest to pierwsze miejsce, na które natrafiamy wychodząc z domu. Wiele z tych chodników pamięta historie bez napraw od kilkudziesięciu lat - przyznaje Piotr Głowski, prezydent Piły.   
 
5 mln złotych wystarczy nie tylko na kompleksową przebudowę chodników w kilkunastu lokalizacjach w mieście, ale także na postawienie wzdłuż nich ławek, koszy na śmieci, lamp czy nasadzenia roślin. Pierwsze remonty rozpoczną się latem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group