Siatkarki KS Piła wicemistrzyniami Wielkopolski. Teraz walka o II ligę

14.03.2022   Autor: Redakcja
226---271
Siatkarki Klubu Siatkarskiego Piła wicemistrzyniami Wielkopolski w siatkówce. Po zaciętej rywalizacji musiały uznać wyższość ekipy GLKS Barycz Janków Przygodzki. Teraz czas na walkę o wyższą ligę.
Ekipa KS Piła w rewanżowym meczu o mistrzostwo Wielkopolski (III liga) musiały odrobić trzysetową stratę z pierwszego meczu, w którym uległy zespołowi GLKS Barycz Janków Przygodzi 0:3. W Pile w pierwszy secie trwała bardzo zacięta walka. Ostatecznie pilanki zachowały więcej zimnej krwi w końcówce seta i wygrały 25:23. W drugiej partii zdeklasowały rywalki 25:14, a w trzeciej wygrały 25:17. Straty zostały odrobione. O zwycięstwie decydował złoty set. W nim pilanki uległy rywalkom 10:15. Tym samym to ekipa z Jankowa Przygodzkiego jest mistrzem Wielkopolski. Pilanki muszą zadowolić się drugim miejscem.

Już wcześniej obie ekipy zagwarantowały sobie prawo gry o awans do II ligi. Z tą różnicą, że zwyciężczynie zorganizują turniej półfinałowy o awans do II ligi na własnym parkiecie, a ekipę z Piły czeka udział w wyjazdowym turnieju takiej samej rangi.