Rosja zaatakowała Ukrainę!

24.02.2022   Autor: Redakcja
881---1168
W nocy Rosja zaatakowała Ukrainę. Eksplozje było słychać w wielu miastach Ukrainy. - Rosja przeprowadziła ataki artyleryjskie na infrastrukturę i straż graniczną - poinformował prezydent Ukrainy Wołodymir Zełenski i ogłosił stan wojenny w całym kraju.

Władimir Putin ogłosił w nocy rozpoczęcie operacji wojskowej w Donbasie. –Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do konsekwencji, z jakimi się nie spotkaliście. Jesteśmy gotowi na wszystko – powiedział.

Ministerstwo obrony Rosji oświadczyło, że sił zbrojne tego kraju atakują infrastrukturę wojskową Ukrainy, jej obiekty lotnictwa, obrony przeciwlotniczej i lotniska wojskowe. Armia używa - według ministerstwa - broni o wysokiej precyzji. Ministerstwo Obrony zapewniło także, że "ludności cywilnej nic nie grozi”. Tymczasem korespondenci donoszą o ostrzałach i wybuchach w wielu miastach Ukrainy: Kijowie, Charkowie, Odessie. Pojawiły się też informacje o strzałach w okolicach Boryspila pod Kijowem, gdzie znajduje się lotnisko. A Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformowało o co najmniej ośmiu ofiarach śmiertelnych wśród cywilów i dziewięciu rannych. 
 
Rzecznik polskiego rządu Piotr Müller poinformował o wydaniu dyspozycji do naszego stałego przedstawiciela Polski przy NATO o złożenie wniosku o uruchomienie art. 4 Traktatu Waszyngtońskiego, a dotyczącego wspólnego spotkania i monitorowania sytuacji potencjalnego, ale rzeczywistego zagrożenia naruszenia granic NATO. -Przed chwilą pan ambasador w Brukseli złożył taki wniosek do Sekretarza Generalnego NATO wspólnie z grupą sojuszników - dodał.
 
Przed godz. 6 z prezydentem Zełenskim rozmawiał prezydent Andrzej Duda. Na Twitterze napisał: doszło do rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jej skala jest najprawdopodobniej szeroka. To bezprecedensowy akt gwałtu na normach prawa międzynarodowego. Rosja wykluczyła się z międzynarodowej wspólnoty.

Do tematu będziemy wracali.

fot. Военный Осведомитель/vk.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group