Terytorialsi z Dolaszewa szkolili się na strzelnicy w Wałczu

10.02.2022   Autor: Redakcja
1019---480
Terytorialsi z Dolaszewa ćwiczyli w Wałczu strzelanie. Pierwszego dnia instruktorzy sprawdzali umiejętności strzeleckie swoich żołnierzy, drugiego dnia ćwiczyli topografię. 

Zgodnie z założeniami, luty i marzec żołnierze ze 122 blp w Dolaszewie poświęcą w głównej mierze na doskonalenie umiejętności strzeleckich. Do batalionu trafiło w ostatnim czasie sporo nowych żołnierzy i dowódcy postanowili skupić się na ich elementarnym wyszkoleniu.

Podczas ćwiczeń rotacyjnych żołnierze doskonalili również umiejętności z zakresu usuwania dysfunkcji broni, budowy broni a także ładowania magazynka na czas. Kolejny dzień szkoleniowy rozpoczął się od zajęć z wychowania fizycznego. Następnie terytorialsi zostali podzieleni na grupy i otrzymali zadania związane z topografią a także realizowali wybrane zagadnienia z taktyki. Popołudnie i wieczór upłynęły na ćwiczeniu poruszania się w terenie w ograniczonej widoczności.

- Założyłem, że najbliższe miesiące poświęcimy m.in. właśnie na intensywny trening strzelecki. Już teraz mogę zdradzić, że przygotowujemy plan ciekawych zajęć w kolejnym powiecie. W kwietniu nasze ćwiczenia odbędą się w Wągrowcu. Do celów szkoleniowych na pewno wykorzystamy akweny, którymi dysponuje miasto. Staramy się urozmaicać nasze szkolenia – tłumaczy ppłk Maciej Betka, dowódca 122 batalionu lekkiej piechoty w Dolaszewie, który wchodzi w skład 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorilanej.
Kto rozważa wstąpienie do 12 WBOT, śmiało może spróbować swoich sił. W dolaszewskim batalionie są jeszcze wolne miejsca. Najprostszy sposób, by rozpocząć procedurę rekrutacyjną to umówienie się na rozmowę z rekruterem wielkopolskiej brygady. Kontakt do żołnierza – rekrutera dostępny jest na TEJ stronie internetowej.  

Najbliższe szesnastodniowe szkolenie podstawowe zaplanowane jest na 11 marca.

opr. ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska 
fot. 12 WBOT

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group