WOŚP coraz bliżej. Sporo ciekawych licytacji

21.01.2022   Autor: Michał Kępiński
1489---55
Choć do 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostał ponad tydzień to już dziś trwa wiele licytacji. Wśród fantów między innymi olimpijska koszulka Michała Kubiaka, rodzinne sesje fotograficzne czy lot paralotnią. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłym pieniądze można wpłacać także poprzez eSkarbonki, czyli wirtualne puszki.  

30 stycznia odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jubileuszowa edycja przebiegać będzie pod hasłem “Przejrzyj na oczy” i zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W Pile zarejestrowane są dwa sztaby WOŚP.  Jeden działający przy Szkole Podstawowej nr 11, drugi w Regionalnym Centrum Kultury.  

– Każdy finał jest taką wyjątkową okazją dla wielu grup artystycznych, dla wielu grup, które funkcjonują w naszej przestrzeni miejskiej i każdy chce się zaprezentować, chce taką cegiełkę do tego finału dołożyć i startujemy od godziny 15. Na placu Staszica strażacy, militaria - mówi Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile. 

 

Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy grają także mieszkańcy Dobrzycy. Ci już po raz 3 przygotowali wiele fantów na licytacje. Część aukcji ruszyła już na platformie Allegro.  
– Wśród tych 130 licytacji, które mamy, jest bardzo dużo ciekawych rzeczy. Oprócz koszulki Michała Kubiaka, która urosła już do rangi krajowej licytacji, ponieważ dzisiaj już prawie 6 tys. złotych i widać, że zasięg tej licytacji jest ogromny, bo allegro promowało to na stronie głównej, ale mamy też lokalne licytacje w postaci rodzinnego borówkobrania, mamy lot paralotnią - wymienia Paweł Kądziela, organizator licytacji, mieszkaniec Dobrzycy. 

Do tego lot szybowcem, weekend w gospodarstwie agroturystycznym, tajemnicza wyprawa z Jarkiem Ramuckim i wiele innych ciekawych licytacji. Wszystkie aukcje dostępne są na TEJ stronie internetowej. 

W Chodzieży można licytować choćby oryginalnego fiata 126p. Malucha przekazało na licytację Stowarzyszenie PCH 126p.

- Nasz egzemplarz nie jest idealny, ale na pewno oryginalny. Nie został on poddany żadnym przeróbkom i jest praktycznie w stanie w jakim opuścił fabrykę - czytamy na stronie aukcji. 

Podobnie jak w latach ubiegłych transmisję z 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadzi TV ASTA.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group