Doświetlane przejścia dla pieszych. Powstają kolejne

19.01.2022   Autor: Artur Maras
---
W Pile powstają przejścia dla pieszych, na których obecność pieszego zwiększa natężenie światła. Takie zebry powstały w kilku miejscach w mieście. Dodatkowo przed kilkudziesięcioma przejściami, pojawiło się nowe, lepiej widoczne oznakowanie. Wszystko to w ramach akcji: Piła stawia na kolor żółty. Akcja ma poprawić bezpieczeństwo pieszych w mieście.  
 
Kilka dni temu doświetlono przejścia przy ulicach: Okrzei i Podchorążych. Wcześniej w kilku innych miejscach, w tym na al. Niepodległości. Idea jest prosta. Gdy na jezdnię wchodzi pieszy, zamontowany na żółtym słupie czujnik ruchu, zwiększa natężenie światła. Wyposażenie jednego przejścia w odpowiedni osprzęt i oznakowanie go kosztuje około 20 tys. zł. 
 
- Naszym marzeniem jest to, abyśmy wszystkie, przynajmniej te ciemne przejścia dla pieszych w Pile mieli doświetlone w kolorze żółtym. Mamy tu dwa kluczowe elementy, słupy oraz oprawy oświetleniowe w kolorze żółtym, oprócz tego tablice D-6 czyli oznakowanie z przejściem - mówi Miron Tadych, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Pile. 
 
… które zyskało także szeroką jaskrawożółtą obwódkę. W mieście postawiono – jak dotąd - 56 takich znaków. Żółty kolor - zdaniem ekspertów - jest najlepiej dostrzegalny w ciemności. W praktyce takie przejścia mają zmniejszyć liczbę niebezpiecznych sytuacji na pasach. 
 
- Kierowcy, którzy zbliżają się do takiego przejścia są w stanie zauważyć je zdecydowanie wcześniej, natomiast zamontowane dodatkowe oświetlenie sprawia, że osoby znajdujące się na tym przejściu, są lepiej widoczne, a tym samym bardziej bezpieczne - zapewnia st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
 
Do końca roku w Pile powstanie jeszcze kilka takich przejść. m. in. przy ulicach: Trzcianeckiej i Kazimierza Wielkiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group