Pilski Orszak Trzech Króli już dziś!

06.01.2022   Autor: Artur Maras
---513
Orszak Trzech Króli po roku przerwy ponownie przejdzie ulicami Piły. Świętowanie rozpocznie się w czwartek o 15 na placu Staszica, skąd wyruszy barwny pochód. Na koniec wspólne kolędowanie i koncert chrześcijańskiego zespołu “niemaGOtu”.  
 
Kacper, Melchior i Baltazar to trzej królowie ze wschodu, którzy zgodnie z tradycją odwiedzili z darami nowo narodzonego Jezusa. Na pamiątkę tych wydarzeń organizowane są barwne parady. Także w Pile.  
 
- Zapraszamy tych, dla których będzie to dobry czas. Czas rodzinnego świętowania. Ufamy, że będzie też piękna pogoda. W przestrzeni publicznej potrzebujemy tego co piękne, co dobre i co nas łączy - mówi siostra Maria Bihun, salezjanka, współorganizatorka Orszaku. 
 
A połączą ich m.in. papierowe korony. Otrzymają je wszyscy uczestnicy orszaku. A w nim nie zabraknie też aniołów, pasterzy i oczywiście trzech króli. Ma być to największy rodzinny spacer po Pile. W tym roku organizatorzy zmienili trasę przemarszu.  
- Rozpoczynamy o godz. 15 na placu Staszica i kolejno idziemy Konopnickiej, 11 Listopada, 14 Lutego i wracamy na plac - tłumaczy Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.
 
Tam czekać już będzie na scenie zespół “niemaGOtu” i rozpocznie się wspólne kolędowanie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group